V tej vse pretopli zimi se je včasih kar težko spravit miksat ali drajtulat, saj skala že močno kliče. A vseeno sem Andreja prepričala, da je potrebno letošnjo dobro formo še malce izkoristit. Z vedno navdušenim in trenutno neustavljivim Lukom smo se tako le odpeljali v Innsbruck, pogledat kaj so preplezali velemojstri v tej disciplini ter kako izgledajo res težke smeri.
Najprej naju je "gamsek" Grma popeljal na kondicijske priprave. Ko smo le prispeli v obljubljeno deželo je Luka kar za ogrevanje na pogled preplezal prvo smer v tem plezališču, "Happy" M9. Nato sta šla oba z Andrejem za hec pogledat kako le izgleda tukajšnja najtežja smer "Game over" M13-, ki je trenutno druga najtežja smer v Evropi (za Bendlerjevo Law and order ocenjeno z M13). Smer je speljana iz dna ogromne votline. Oba sta jo uspela preplezati v drugem poizkusu! Carsko!!! Naslednjega dne sta nato z istim stilom uspela oba preplezati še drugo najtežjo smer v tem plezališču, "Tension" M12+. Super dobro sta oba pofajtala in vmes malo poskrbela za zastanek diha ob raznih zdrsih in odnašanju nog! Jaz, Tanja pa sem uspela preplezati smer "Happy" M9, ki ponuja dolge gibe in strmo plezanje ter celo malce ledu za na konec. Drugi dan se nam je pridružil še Erik, ki je bil prav tako na koncu dneva srečen po uspešnem vzponu v Game over. Slovenski raztur!! Času primerno smo vsi plezali brez ostrog, a to je že tako stalnica od lanske sezone.
Zanimivo Andrejevo razmišljanje naslovljeno " The Game is (not) over ali kolumn o mix plezanju" lahko najdete na naslednji povezavi http://www.grmoclimb.net/?str=10&pid=65
Drugače pa naš mladi Luka Krajnc vsak vikend dvigne svojo težavnostno stopnjo malce višje, saj je prejšnji vikend (17.-18.2.) v okolici Aoste uspel v smeri “Tsunami” (M12, v 2. poizkusu), naslednji dan pa še v daljši smeri "Jedi master" (M10-, M11, M9+; prva dva raztežaja je uspel preplezati na flesh). Sezona, ki bi si je želel vsak plezalec, sploh pa če je vse to že v prvi sezoni ukvarjanja z miksanjem. Odlično in bravo!
Pod rubriko "SMERI" lahko najdete nekaj več informacij in slik. Avtor Drylanda pa je Albert Leichfried, več na www.albertleichfried.at |